sinemafilm.netsony_fs7_2sony_fs7_2sony_fs7_2sony_fs7_2sony_G_lens

 

Sony, Yeni FS7 II Video Kamera ile FS Serisini Genişletiyor

Yeni Model, Elektronik Değişken ND Filtresi, Kilitleme Koluna Sahip Tip E-mount ve Geliştirilmiş Mekanik Tasarımıyla yaratıcı Belgesel ve Bağımsız Film Prodüksiyonları için Gelişmiş Özellikler sunuyor

Sony, yeni video kamera FS7 II ile FS Serisi Super 35 mm profesyonel ailesini genişletiyor. Yeni model, orijinal FS7'nin güçlü yanlarını temel alıyor. Elektronik Değişken ND teknolojisi, kilitleme koluna sahip tip E-mount ve daha hızlı ve daha kolay kurulum sağlayan mekanik tasarım gibi gelişmiş özelliklerle bu seriyi daha da güçlendiriyor.

sony_fs7_2

 

FS7, piyasaya sürüldüğü 2014'ten bu yana çeşitli prodüksiyon uygulamalarında en yaygın kullanılan kameralardan biri haline geldi. Ürünün orijinal modeli de halen Sony ürün yelpazesi içinde yer alıyor. Artık yeni FS7 II, hepsi son kullanıcı görüşlerine dayanan yeni özellikleriyle kreatif sektörde iş yapan profesyoneller için daha geniş bir kreatif araç yelpazesi sunuyor.
Yeni FS7 II video kamera, uzun süreli çekim ve prodüksiyon uygulamaları, özellikle de belgeseller ve bağımsız film prodüksiyonları için tasarlandı. Aşağıda özetlenen çok sayıda iyileştirmeye ek olarak, FS7 II aynı zamanda BT2020 renk alanında da kayıt yapabiliyor ve böylece günümüzün 4K yayıncılık prodüksiyonları için ideal seçenek haline geliyor.

Elektronik Değişken ND Teknolojisi

Video kameranın Elektronik Değişken ND Filtre sistemi, büyük sensörünün de desteği sayesinde ön ayarlı veya değişken çalıştırma modları seçeneğiyle tam anlamıyla harika bir pozlama kontrolü sağlıyor. Değişken ND modu (1/128'e kadar sorunsuz geçiş adımıyla net + 2~7 durdurma aralığı), kullanıcının çekim sırasında ND filtresinin yoğunluğunu değiştirmesine ve adımlar arasında sorunsuz geçiş yapmasına imkan tanıyor. Bu aynı zamanda talep edilen deklanşör hızını koruyarak optimum hareketin sunulmasını temin ediyor.

Kameranın genişletilmiş ND işlemleri, irisi ayarlanmış alan derinliğine düşürerek elverişli bir pozlama ayarını mümkün kılıyor, kırınımdan dolayı yumuşak odak oluşmasını önlüyor ve birden fazla harici ND filtresinin bir araya gelmesinden kaynaklanan renk kaymasının önüne geçiyor.
Kamera, alan derinliğini ayarlarken iris kontrolünden kaynaklanan pozlama dalgalanmasını da telafi edebiliyor. Kullanıcılar pozlamayı ayarlarken değişen çekim veya aydınlatma ortamlarında aynı bokeh'i koruyabilir.

Ön ayarlı mod, kullanıcıların filtre döner başlığına üç ND ayarı atamasını sağlıyor. Bu özellik, değişen ışık koşulları için en uygun filtreleme aralığını seçme gibi olanaklar bakımından elverişlidir. Üründe ayrıca, iris kontrolüyle alan derinliğini ayarlarken pozlamanın sabit bir seviyede kalmasını sağlayan otomatik ND modu da bulunuyor.

Profesyonel çekimler için E mount (Kilitleme Koluna sahip tip)

FS7 II'de yeniden kullanılan E mount (kilitleme koluna sahip tip), kullanıcıların lensleri, lensin kendisi yerine kilitleme çemberini döndürerek değiştirebilmesini sağlıyor. Bu sayede çoğu durumda lens destekleme donanımının çıkarılması gerekmiyor ve prodüksiyon sırasında zamandan tasarruf edilebiliyor. Profesyonel ortamda yürütülen zorlu uygulamalar için tasarlanmış yeni E Mount, piyasada mevcut her tür E mount lense ve adaptör kullanımıyla diğer yuvalı lenslere uyum sağlıyor. Yeni FS7 II video kamera aynı zamanda 70'i aşkın lens içeren Sony α Mount System'i de destekliyor.

Mekanik Tasarımdaki İyileştirmeler

Yeni FS7 II, FS Serisi ailesindeki benzer FS7 ve FS5 modellerinde de olduğu gibi, sahada rahat ve işlevsel kullanım için tasarım ve ergonomi alanında çeşitli güncellemeler sunuyor. Bu yeni özelliklerde müşterilerin FS7'ye ilişkin görüşleri temel alındı.

FS7 II'nin “araçsız” mekanik tasarımı sayesinde kullanıcılar kameranın kurulumu ve çalışma biçimi üzerinde hareket halindeyken değişiklikler yapabiliyor. Örneğin, Akıllı Tutma ve vizör pozisyonlarını ayarlamak için araç gerekmiyor.

Açılan siperlik üzerinde bulunan çıkarılabilir vizör merceği, elde çekim yaparken sabitleme için üçüncü bir temas noktası sağlıyor. LCD ekran ve kamera gövdesi üzerindeki dayanıklı kare kesit çubukları ve kollu kelepçeler, seviye konumlandırmasını korurken kolay ve hassas bir şekilde önden arkaya VF ayarlaması yapma imkanı tanıyor.

Yeni Sony 18-110 mm Sony G lens

Sony ayrıca belgesel ve sinema filmi prodüksiyonu için özel olarak tasarlanmış yeni bir E mount niteliğindeki Super 35 mm lensi piyasaya sundu.

E PZ 18-110 mm F4 G OSS modeli bu yeni lens, Super 35 mm ve APS-C sensörleri kapsıyor. 18 ila 110 odak aralığına sahip (6 kat yakınlaştırma), 2,4 lb (1,1 kg) ağırlığındaki bu kompakt ve hafif modelde, anlık yakınlaştırma ve gecikmeyi tamamen önleme özelliği sunan yeni bir tam mekanik/servo yakınlaştırma değiştirme sistemi kullanılıyor. Odak aralığı Super 35 ve APS-C sensörler için optimize edildi.

Lens, Sony α Mount System kameralarıyla uyumludur. Bu uyumlu kameralar arasında α7 serisi değiştirilebilir lensli kameralar ve FS7 ya da FS5 gibi profesyonel Super 35mm 4K video kameralar da sayılabilir. Bu lens fotoğraf çekimi için de mükemmel bir seçim olsa da, film yapımcıları lensin hareketli görüntü çekimine yönelik geliştirilmiş kreatif özelliklerinden çok memnun kalacak.

Lenste kullanılan Sony Yumuşak Hareket Optiği (SMO) tasarımı, hareketli görüntü yakalarken optimum performans elde etmek için geliştirildi. Bu lens tasarımı, fotoğraf çekimini etkilememekle birlikte bir lensin hareketli çekimdeki kullanışlılığını ciddi ölçüde sınırlayan istenmeyen özellikleri ve artefaktları ortadan kaldırıyor. Bunlara aşağıdaki örnekleri verebiliriz:

* Eğimlenme (ramping): Güçlü yakınlaştırma sırasında F kademesinin zamanla azalması
* Yakınlaştırma esnasında odağın sabit kalmaması
* Nefes (odaklama sırasında görüş açısının değişmesi)
* Optik eksen kayması (yakınlaştırma esnasında görüntünün kare içinde hareket etmesi)
*SELP18110G spesifikasyonlarında yapılan bir değişiklik nedeniyle artık SEL14TC ve SEL20TC tele dönüştürücülerle uyumlu değildir.

XQD Kartlar

FS7 II, yüksek bant genişliğindeki yüksek çözünürlüklü dosyaları yakalamak ve aktarmak üzere tasarlanmış XQD bellek kartı biçimini destekliyor. Sony'nin en yeni XQD kartı QD-G256E, sektörde 256 GB kapasiteye sahip ilk karttır. Bu ürün 4K 60P'de yaklaşık 45 dakika, 2K 30P'de ise yaklaşık 3,5 saat kayıt süresi sunuyor. 440 MB/sn okuma hızı ve 400 MB/sn yazma hızı da eklendiğinde, kullanıcılar ortam kartlarını değiştirmek zorunda kalmadan daha uzun süre çekim yapabiliyor.

FS7 II'nin Ocak 2017'de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

reset

timberland boots timberland ireland timberland boots ireland timberland suomi timberland kengät timberland shoes