sinemafilm.netpaco_penayasarfuat_gunerhande_dogandemirasaf_oksuz

 

İş Sanat’tan içinizi ısıtacak Aralık etkinlikleri

İş Sanat, poptan dünya müziğine, şiir dinletilerinden yepyeni çocuk etkinliklerine Aralık ayında da sanatseverlerin buluşma noktası olacak

Dünya sahnelerinin ünlü isimlerini ve ülkemizin sevilen sanatçılarını özel etkinliklerle ağırlayan İş Sanat Aralık ayında da sanatseverlerin uğrak noktası olacak. Kariyeri boyunca birçok sanatçının albüm ve konserlerine eşlik eden Tarık Sezer, sanat hayatının 40. yılında Fuat Güner, Kenan Doğulu, Yaşar, Burak Kut, İrem Derici, Hakan Altun’un da aralarında olduğu sürpriz isimlerle İş Sanat izleyicisini 1 Aralık, Perşembe akşamı Türk pop müzik tarihinde keyifli bir yolculuğa çıkaracak. Oyuncu ve yönetmen Yıldıray Şahinler’in yöneteceği Çocuklar İçin Müzikli Masallar 11 Aralık, Pazar günü sevilen oyuncu Hande Doğandemir’in anlatımı ile prömiyer yapacak. Türk şiirinin unutulmaz kalemlerinden Behçet Necatigil, doğumunun 100. yılında İş Sanat sahnesinde anılacak. Notalarla sözcüklerin iç içe geçeceği dinleti, 12 Aralık, Pazartesi akşamı gerçekleşecek. İsmi dünya sınırlarını aşan usta Flamenko gitaristi Paco Peña, İspanyol şair Federico Garcia Lorca’nın ölümünün 80. yılı anısına hazırladığı “Patrias” gösterisi ile 15 Aralık, Perşembe akşamı İş Sanat sahnesine bir kez daha konuk olacak. İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar serisinin bu ayki konukları genç sanatçılar İdil Bursa (çello) ve Asaf Öksüz (keman) olacak. Konser 19 Aralık, Pazartesi akşamı gerçekleşecek.

Aralık ayının son konserinde ise Türkçe müziğin güçlü sesi Sertab Erener beşlisi ile akustik bir performans sergileyecek. Bu çok özel performans için 22 Aralık, Perşembe akşamını ajandalarınıza şimdiden not edebilirsiniz.

paco_pena

 

Tarık Sezer 40. sanat yılını sürpriz isimlerle İş Sanat’ta kutluyor

Şimdiye kadar Leman Sam, Sertab Erener, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, MFÖ, Zülfü Livaneli gibi birçok sanatçıya albüm ve sahne çalışmalarında eşlik eden, ülkemizin değerli müzik adamlarından Tarık Sezer, 40. sanat yılını İş Sanat sahnesinde çok özel bir proje ile kutlayacak. 2011 yılında kurduğu Tarık Sezer Orkestrası ile Türkiye’nin önemli müzisyen ve solistlerini bünyesinde toplayan sanatçıya bu güzel gecede pek çok sürpriz isim eşlik edecek. Kenan Doğulu, Fuat Güner, Burak Kut, Yaşar, İrem Derici, Hakan Altun gibi sevilen isimlerin şarkılarıyla renklenecek konser 1 Aralık Perşembe akşamı izleyenleri pop müzik tarihinde keyifli bir yolculuğa çıkaracak.

İş Sanat’tan minikler için yepyeni bir oyun: Çocuklar İçin Müzikli Masallar

En önemli misyonlarından birini geleceğin sanatseverlerini yetiştirmek olarak belirleyen İş Sanat, yepyeni bir oyunla miniklerin kalbini kazanacak. Oyuncu ve yönetmen Yıldıray Şahinler’in yazıp yönettiği Çocuklar İçin Müzikli Masallar, sevilen oyuncu ve sunucu Hande Doğandemir’in anlatımıyla ilk kez 11 Aralık Pazar günü saat 15.00’da perde diyecek.

Behçet Necatigil, doğumunun 100. yılında İş Sanat’ta anılacak

Türk şiirinin değerli kalemlerinden Behçet Necatigil, doğumunun 100. yılında İş Sanat sahnesindeki müzikli dinleti ile anılacak. Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı Şimdi Uzak Yakın… başlıklı dinletide Necatigil’in yıllar önce İstanbul ve Ankara radyolarında yayınlanan Uzak Yol Kaptanı, Gaz ve Kediciler oyunları seslendirilecek. Usta tiyatrocular Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek’in sesleriyle hayat vereceği hikâyeler, oyunların kendi gerçekliğini yansıtan dekor, müzik ve efektlerle renklenecek. Edebiyat ile müziğin iç içe geçtiği dinletide, Serdar Yalçın’ın bestelediği eserleri kemanda Seda Subaşı, klarnette Gürhan Eteke yorumlayacak.

Behçet Necatigil’in günlük yaşamdan kesitlere, insanın umutlarına, dramlarına ve arayışlarına yer verdiği, yayımlandığı dönemde büyük ilgi gören ve ardından gelen kuşaklarda iz bırakmış eserlerinin bu yepyeni düzenlemesini kaçırmak istemeyenler 12 Aralık, Pazartesi akşamını ajandalarına not edebilirler.

Dinleti ücretsizdir ve yerler salon kapasitesi ile sınırlıdır.

Paco Peña’dan Federico Garcia Lorca’nın 80. ölüm yılına özel Patrias gösterisi

Flamenko’nun yaşayan efsanesi Paco Peña, İspanyol şair Federico Garcia Lorca’nın ölümünün 80. yılı anısına hazırladığı “Patrias” gösterisi ile İş Sanat’a bir kez daha konuk oluyor. Yeni ve özgün fikirlerle Flamenko’yu zenginleştiren ve tüm dünyanın hayranlığını kazanan sanatçı, Patrias ile bu kez İspanyol İç Savaşı’na odaklanıyor ve bu savaşta hayatını kaybeden Lorca’yı anıyor. Dansçı, gitarist ve şarkıcılardan oluşan topluluğu ile izleyenleri bir kere daha büyüleyecek sanatçının bu çok özel projesi 15 Aralık, Perşembe akşamı İş Sanat’ta. Biletler tükenmeden alın.

Aralık ayının Parlayan Yıldızları genç sanatçılar İdil Bursa ve Asaf Öksüz olacak

İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar serisinin bu ayki konukları genç sanatçılar İdil Bursa (çello) ve Asaf Öksüz (keman) olacak. Bursa ve Öksüz’ün özel hazırladıkları repertuvar ile dinleyicilerine enstrüman hakimiyetlerini sergileyecekleri konser 19 Aralık, Pazartesi akşamı gerçekleşecek.

Sertab Erener, akustik bir performansla ilk kez İş Sanat’ta!

Müziğe olan tutkusu ve soprano olarak gördüğü ilgiyle farkını henüz İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda öğrenciyken ortaya koyan Sertab Erener, operadan popa müziğin birçok türünü kapsayan güçlü yorumuyla 90’lı yılların başından bu yana başarılarla dolu bir kariyer sürdürüyor. Bugüne kadar New York’taki Carnegie Hall ve Los Angeles’taki Kodak Theatre da dahil birçok prestijli salonda unutulmaz konserlere imza atan sanatçı, Jose Carreras’dan Ricky Martin’e kadar birçok ünlü müzisyenle ortak çalışmalar gerçekleştirdi. Seslendirdiği şarkılarla yurt dışında birçok dizi ve filmin soundtrack albümlerinde yer alan sanatçının ilk dönem kayıtlarından biri olan Lâ’l, 500’den fazla parçanın bulunduğu Sony Music ‘Soundtrack for a Century’ albümünde yer alan tek Türkçe şarkı oldu. 2003 yılında katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’ye birincilik gururunu yaşattı. İş Sanat sahnesine ilk kez konuk olacak sanatçı 22 Aralık, Perşembe akşamı beşlisi ile birlikte sesinin en saf ve yalın halini yansıtan akustik bir konser verecek.

1 Aralık 2016 Perşembe, 20.30 40. Yılında Tarık Sezer ve Dostları

Tarık Sezer Orkestrası

Konuk Sanatçılar: Hakan Altun, İrem Derici, Kenan Doğulu, Fuat Güner, Burak Kut, Yaşar

11 Aralık 2016 Pazar, 20.30 Çocuklar İçin Müzikli Masallar

Yönetmen: Yıldıray Şahinler
Oyuncular: Aytek Önal, Selim Can Yalçın
Konuk Anlatıcı: Hande Doğandemir

12 Aralık 2016 Pazartesi, 20.30 Şimdi Uzak Yakın…

100. Yılında Behçet Necatigil’in Üç Radyo Oyunu

15 Aralık 2016 Perşembe, 20.30 Paco Peña Patrias

19 Aralık 2016 Pazartesi, 20.30 Millî Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar

İdil Bursa çello
Asaf Öksüz keman

22 Aralık 2016 Perşembe, 20.30 Sertab Erener Quintet

Satış noktaları

İş Sanat Ana Gişe - 0212 316 10 83 / Biletix – 0216 556 98 00 / www.biletix.com

reset

timberland boots timberland ireland timberland boots ireland timberland suomi timberland kengät timberland shoes