sinemafilm.netdevrimoyuncakcilikekin_ozbiceroditoryumkuyumculuk

 

 

Tek ve Çok sergisi Kamu Programları

 

Tek ve Çok Gezileri: İstanbul Modern II

3 Kasım Perşembe, 18.00-20.00

 

Tek ve Çok Gezileri: Yıldız Holding II

5 Kasım Cumartesi, 14.00-17.00

Ekim ve Kasım aylarında gerçekleştirilecek gezilerde, seçili iki eser üzerinden 80’ler Türkiye’sinde sanat piyasasının gelişimi incelenecek.

 

Tek ve Çok Söyleşileri: Kuyumculuk

Ayşe Coşkun Orlandi, Merujan Gevik ve Arman Suciyan

4 Kasım, 19.00

SALT Galata, Oditoryum

 

Tek ve Çok Söyleşileri: Beyaz Eşya

Avşar Gürpınar ve Hasan Subaşı

8 Kasım, 19.00

SALT Galata, Atölye II-III

 

Tek ve Çok Söyleşileri: Oyuncakçılık

Fatoş İnhan ve Sunay Akın

11 Kasım, 19.00

SALT Galata, Oditoryum

1955’ten 1995’e Türkiye’deki üretim ortamını seçili nesneler aracılığıyla tartışmaya açan Tek ve Çok sergisi kapsamındaki söyleşi dizisinde, 4 Kasım’da mücevherin seri üretime geçişi ele alınacak; 8 Kasım'da Beyaz Eşya ve 11 Kasım’daki programda ise dönemin toplumsal, ekonomik ve kültürel değişimi oyuncak üretimi üzerinden değerlendirilecek.

 

Fotoğraf Atölyesi: Senin kopyan hangisi?

5-6, 12-13, 26-27 Kasım

SALT Galata, Atölye IV

Tek ve Çok sergisi kapsamında düzenlenen sekiz oturumluk atölyeye son başvuru tarihi 31 Ekim Pazartesi.

Tek ve Çok sergisi içinde, sergi süresince izlenebilen MOTÖR: Kopya Kültürü ve Popüler Türk Sineması (2014) belgeselinin yönetmeni Cem Kaya'nın seçkisiyle, serginin özgün kopyalar teması çerçevesinde hazırlanan Tek ve Çok Gösterimleri Ekim ve Kasım aylarında SALT Galata'da, Oditoryum'da devam edecek.

Bugün(12Ekim) gösterilecek Bitmeyen Yol filmini takiben akademisyen ve yönetmen Zeynep Dadak, filmin yönetmeni Duygu Sağıroğlu ile bir söyleşi (Türkçe) yapacak.

 

Tek ve Çok Gösterimleri

2 Kasım, 19.00

Camdan Kalp (1990)

Yönetmen: Fehmi Yaşar

103 dakika

Türkçe; İngilizce altyazılı

Tek ve Çok sergisi içinde, sergi süresince izlenebilen MOTÖR: Kopya Kültürü ve Popüler Türk Sineması (2014) belgeselinin yönetmeni Cem Kaya'nın seçkisiyle, serginin özgün kopyalar teması çerçevesinde hazırlanan Tek ve Çok Gösterimleri 2 Kasım'da Camdan Kalp(1990) filmiyle sona eriyor.

Sinema kariyerinde gitgide gözden düşen bir küçük burjuva aydını, eşi tarafından şiddete uğrayan, aldatılan temizlikçisinin hayatına bir anda müdâhil olur. Çaresiz kadının yaşadığı zorlu ilişkilere isyan ederek ona yardım uğruna kendini hiç ummadığı yerlerde bulacak ve toplumun gerçekleriyle yüzleşirken başına türlü dertler açılacaktır. Camdan Kalp (1990), 10. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde “En İyi Türk Filmi” ödülünü kazanmıştır.

 

 

12 Kasım Cumartesi, 15.00

Çoklukta Tekillik Atölye Sunumu

SALT Galata

Atölye katılımcıları ve yürütücüleri

Program dili Türkçe’dir.

Sergi mekânında 12 üniversite öğrencisinin sürdürdüğü, sonuçları yeni programlarda tartışmaya açılacak olan Çoklukta Tekillik atölyesi sergiye eşlik ediyor.

 

reset

moncler uomo ugg saldi moncler milano canada goose italiaa canada goose outlet canada goose zug woolrich outlet scarpe timberland timberland scarpe stivali ugg timberland shoes ugg stivali woolrich uomo woolrich parka moncler outlet
timberland boots timberland ireland timberland boots ireland timberland suomi timberland kengät timberland shoes