sinemafilm.netIEYGonzalo_Rubalcabahikaye_dinletisiIEYIEY

 

 

Sanat dünyasının yıldızları Mart ayında İş Sanat’ta

Klasik müziğin süperstarı David Garrett, Grammy ödüllü caz piyanisti Gonzalo Rubalcaba, Haldun Taner hikâyeleri, birbirinden eğlenceli çocuk oyunları ve çok daha fazlası İş Sanat’ın rengârenk Mart programında…

İş Sanat müzik ve sahne dünyasının yıldız isimlerini İstanbullu sanatseverlerle buluştururken, edebiyat tutkunları ve çocukların kalbini de dinleti ve müzikli oyunlarla kazanıyor. İş Sanat’ın mart ayındaki etkinlikleri 5 Mart’ta hem miniklerin hem de ebeveynlerin büyük ilgi gösterdiği Fantastik Hikâyeler Makinesi ile başlıyor. 9 Mart’ta sahneye, klasik eserleri pop, rock, blues öğeleriyle harmanladığı cross over düzenlemeleriyle tanınan keman virtüözü David Garrett çıkacak. Guiness rekortmeni ünlü sanatçıya geçtiğimiz yıl Avishai Cohen ile verdiği konserle dinleyicilerden büyük alkış alan İstanbul Opera Orkestrası eşlik edecek. İzleyicilere unutulmaz bir Çaykovski ziyafeti vadeden konser Venezuelalı şef Dietrich Paredes’in batonu altında gerçekleşecek. Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının usta kalemlerinden Haldun Taner’in en sevilen öyküleri, Tilbe Saran, Metin Belgin, Hakan Gerçek ve Bülent Emin Yarar tarafından 13 Mart akşamı radyo tiyatrosunu andıran bir sahne düzeninde seslendirilecek.

17 Mart’ta sahneyi günümüzün en başarılı Latin caz piyanistlerinden biri kabul edilen Gonzalo Rubalcaba alacak. Sanatçının Charlie Haden anısına vereceği konser hiç kuşkusuz sezonun unutulmazlarından olacak. İş Sanat’ın çok sevilen çocuk etkinliği Çocuklar İçin Müzikli Masallar, 19 Mart’ta Melis Birkan’ın anlatımıyla sahnelenecek. Millî Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar serisinin 27 Mart'taki konukları ise Selin Nardemir (çello) ve Muhammedcan Sharipov (keman) olacak.

david_garrett

 

Fantastik Hikâyeler Makinesi ile zamanda yolculuk

Can Yılmaz’ın yazdığı, Serdar Biliş’in yönettiği, eğlenceli müziklerini Çiğdem Erken’in, koreografisini Tuğçe Tuna’nın, kostümlerini ise Tomris Kuzu’nun ve ışık ve sahne tasarımını Cem Yılmazer’in yaptığı Fantastik Hikâyeler Makinesi minikler için mart ayında bir kez daha sahnede. Çocukları uçağın mucidi Wright Kardeşler’den Hezârfen Ahmet Çelebi’ye, sinemanın mucidi Lumiere kardeşlerden taş devrine uzanan geniş bir zaman diliminde benzersiz bir yolculuğa çıkaracak oyunun meraklı kahramanı Ömer’e yetenekli genç oyuncu Ata Berk Mutlu hayat veriyor.

Ömer, büyükbabasının hediyesi ile zamanda yolculuğa çıkıyor ve tarihteki birtakım buluşlara hem tanıklık hem de müdahale ediyor. Sevilen oyuncular Tuba Ünsal, İbrahim Selim, Sercan Badur, Yeliz Kuvancı ve Hayal Köseoğlu’nun canlandırmalarıyla kahkaha dolu anlar yaşatacak oyun, öğrettikleri ile de çocukların unutamayacakları bir deneyim sunacak.Bu fantastik makineden neler çıkacağını merak ediyorsanız 5 Mart 2017, Pazar günü saat 15.00’daki oyunu kaçırmayın!

David Garrett ve Dietrich Paredes yönetimindeki İstanbul Opera Orkestrası ile Çaykovski ziyafeti

Hayranlık uyandıran performanslarıyla tanınan keman virtüözü David Garrett, ülkemizin saygın topluluklarından İstanbul Opera Orkestrası eşliğinde İş Sanat’a konuk oluyor. Eleştirmenlerin “müziğin dahi çocuklarından biri” olarak övgüyle söz ettiği Garrett, keman ile ilk kez dört yaşındayken tanıştı. 10 yaşındayken Hamburg Filarmoni Orkestrası ile ilk konserini veren sanatçı, 13 yaşında Deutsche Grammophon ile bünyesindeki en genç sanatçı olarak özel bir sözleşme imzaladı. Julliard School’da müzikoloji ve kompozisyon eğitimi alan Garrett, Itzhak Perlman’ın yönlendirmesi ve tavsiyeleriyle performanslarına yeni teknik ve stiller ekledi. Müzikteki en büyük hedeflerinden birinin de klasik müziği genç kuşaklara sevdirmek olduğunu her fırsatta dile getiren sanatçı, bu doğrultuda klasik eserleri pop, rock, blues öğeleriyle harmanlıyor ve crossover parçalar düzenliyor. 2008 yılında ‘Flight of the Bumblebee’ şarkısı ile Guinness Rekorlar Kitabı’na adını “Dünyanın en hızlı keman çalan insanı” olarak kaydettiren Garrett’a gecede, İş Sanat’ta Avishai Cohen, Buika gibi sanatçılarla gerçekleştirdiği müzikal işbirliği dinleyicilerden tam not alan İstanbul Opera Orkestrası eşlik edecek. Venezuelalı şef Dietrich Paredes’in dinamik yönetimi altında enfes bir Çaykovski gecesi vadeden konser 9 Mart 2017, Perşembe akşamı 20.30’da İş Sanat’ta.

Edebiyatımızın usta kalemi Haldun Taner’den hikâyeler

Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının önde gelen kalemlerinden Haldun Taner’in en sevilen hikâyeleri İş Sanat sahnesinde edebiyatseverlere sunulacak. Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı İnsan Sadece Bir Araç isimli dinletide usta tiyatrocular Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek, Haldun Taner’in“Bayanlar 00”, “Konçinalar”, “İznikli Leylek” ve “Sancho’nun Sabah Yürüyüşü” hikâyelerini seslendirecek. Bir radyo kayıt stüdyosu mizanseninde gerçekleşecek dinletiye Serdar Yalçın’ın piyanosu eşlik edecek. Hikâyelerinin yanı sıra tiyatro metinleri, denemeleri ve köşe yazılarıyla da günümüze ulaşan usta yazarın gözlem gücünü ve ironik dilini bir kez daha fark edeceğiniz dinleti, 13 Mart 2017 Pazartesi akşamı İş Sanat’ta…

Dinleti ücretsizdir. Yerler numarasız ve salon kapasitesiyle sınırlıdır.

Gonzalo Rubalcaba, 30 yıllık dostu Charlie Haden anısına İş Sanat sahnesinde…

Olağanüstü enstrüman tekniğiyle günümüzün en iyi Latin/caz piyanistlerinden biri kabul edilen Gonzalo Rubalcaba, 2014’te hayata veda eden, 30 yıllık dostu piyanist Charlie Haden anısına İş Sanat sahnesinde caz tutkunlarının aklından çıkmayacak bir konser verecek. Bir Palme d’Or, dört Grammy ödülü ve 15 Grammy adaylığıyla modern caz dünyasında kalıcı bir yer edinen sanatçı, dostu Haden’a adadığı gecede, 2015 tarihli ‘Charlie’ albümünden parçalar seslendirecek. 1986’da Charlie Haden’la tanıştıktan sonra Montreaux Caz Festivali’nde verdiği unutulmaz konserle dikkatleri üzerine çeken sanatçı, Dizzy Gillespie, Chick Corea, Al Di Meola, Herbie Hancock gibi çok sayıda caz devi ile de aynı sahneyi paylaştı. Müzikal yaşantısı halen geleneksel Küba kültürünü çağdaş bir formla buluşturma gayesi üzerinde ilerleyen sanatçının bu çok özel performansına tanıklık etmek isteyenler 17 Mart 2017, Cuma gününü ajandalarına şimdiden not edebilirler.

Melis Birkan’dan Çocuklar İçin Müzikli Masallar

İş Sanat’ın bu sezon programına aldığı ve kısa sürede çok sevilen yeni çocuk etkinliği Çocuklar İçin Müzikli Masallar mart ayında da minik sanatseverleri bekliyor.Oyuncu ve yönetmen Yıldıray Şahinler’in yönettiği Çocuklar İçin Müzikli Masallar’ın bu ayki konuk anlatıcısı ise güzel oyuncu Melis Birkan olacak.
Minik izleyiciler, dünyaca ünlü Danimarkalı masal yazarı Andersen’in ülke ülke, şehir şehir dolaşıp derlediği masalların izinde; eğlenceli danslar, neşeli melodiler ve şarkıların yanı sıra renkli ışıklar, ilginç maskeler ve sürpriz bölümlerle bilinmeyen diyarlara doğru benzersiz bir yolculuğa çıkacak. Aytek Önal ve Selim Can Yalçın’ın neşeli canlandırmalarına Eren Aydoğan piyanosuyla eşlik edecek.
Dünya masallarının en sevilen örneklerinin seslendirileceği, çocuğunuz ve sizin için eğlenceli bir Pazar günü vadeden bu oyunu kaçırmak istemeyenler 19 Mart 2017 Pazar günü saat 15.00’ı ajandalarına şimdiden not edebilirler.

Çello ve kemanın Parlayan Yıldızları

İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar konser serisinin mart ayındaki konukları genç ve yetenekli sanatçılar Selin Nardemir (çello) ve Muhammedcan Sharipov (keman)olacak. Nardemir ve Sharipov’un özel hazırladıkları repertuvar ile dinleyicilerine enstrüman hakimiyetlerini sergileyecekleri konser 27 Mart 2017, Pazartesi akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek.

5 Mart 2017 Pazar, 15.00
Fantastik Hikâyeler Makinesi

9 Mart 2017 Perşembe, 20.30
David Garrett (keman)
Dietrich Paredes (şef) İstanbul Opera Orkestrası

13 Mart 2017 Pazartesi, 20.30
Haldun Taner Hikâye Dinletisi
İnsan Sadece Bir Araç

17 Mart 2017 Cuma, 20.30
Gonzalo Rubalcaba Charlie Haden Anısına

19 Mart 2017, Pazar 15.00Çocuklar İçin Müzikli Masallar
Konuk Anlatıcı: Melis Birkan

27 Mart 2017 Pazartesi, 20.30
Parlayan Yıldızlar
Selin Nardemir (çello)
Muhammedcan Sharipov (keman)

 

reset