sinemafilm.netarzu_okaym.samancilar_s.odensiyad_uyelerisiyadmenderes_samancilar


49. SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buldu

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından verilen 49. SİYAD Sinema Ödülleri, düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. 8 dalda aday olan 'Ana Yurdu' 5 dalda, 'Babamın Kanatları' filmi ise 4 dalda ödül kazandı.

Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül töreninde, "Ana Yurdu" filmi, "En İyi Film", "En İyi Senaryo", "En İyi Yönetim", "En İyi Kadın Oyuncu" ve "En İyi Kurgu" ödüllerini kazandı.

Kıvanç Sezer'in "Babamın Kanatları" filmi, 'En İyi Erkek Oyuncu', 'En İyi Film Müziği', 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' ve 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' ödüllerini aldı.

İki dalda ödül kazanan 'Kalandar Soğuğu' filminde, Cevahir Şahin ve Kürşat Üresin 'En İyi Görüntü Yönetimi' ödülünü, Olgun Kara 'En İyi Sanat Yönetimi Ödülü'nü kazandı. 'Kalandar Soğuğu' film ekibi adına ödül almak üzere katılan olmaması dikkat çekti.

 

berlinale_2017

 

Senem Tüzen'in 'En İyi Yönetim' ve 'En İyi Senaryo' ödüllerini aldığı gecede, başarılı oyuncu Menderes Samancılar'a 'En İyi Erkek Oyuncu', Esra Senem Bilgin'e ise 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülleri verildi.

Toz Bezi filmi 'Ahmet Uluçay En İyi İlk Film Ödülü'nü alırken, 'Giovanni Scognomillo En İyi Fantastik Sinema Ödülü' Kötü Kedi Şerafettin filminin, 'En İyi Belgesel Film Ödülü' Bağlar filminin, 'En İyi Kurgu Ödülü' Adam Isenberg ve Yorgos Mavropsaridis'in oldu.

'En İyi Film Müziği Ödülü'nün Bajar'a verildiği törende, 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü' Musab Ekici'ye, 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü' Kübra Kip'e takdim edildi.

Mithat Alam Film Merkezi SİYAD Emek Ödülü'nün sahibi oldu.

49. SİYAD Ödülleri Töreni'ni sunan Tuğrul Tülek'in, esprili bir yaklaşımla, 'bazı dağıtıcı firmaların dağıtmayı reddettiği filmler' ödülleri olarak da adlandırdığı ve festivallerden ödül almasına karşın yeterince gösterim şansı bulamayan filmlere gönderme yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan törende, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'ye destekleri için teşekkür edildi.

Kadınlardan oluşan 'Ritm Kollektif' topluluğunun ve Burak Tamer'in canlı müzik performanslarıyla renk kattığı törende, yıllar sonra Görkem Yeltan'ın 'Yemekteydik ve Karar Verdim' filmiyle sinemaya geri dönen Arzu Okay'a onur ödülünü veren Mustafa Alabora, genç yaşta sinemayı bırakarak yurt dışında başarılı bir iş kadını olan, kız kardeşi gibi sevdiği, çok okuyan ama mütevazılığını hiçbir zaman kaybetmeyen oyuncuya bu ödülü vermekten onur duyduğunu söyledi.


hayri_inonu

 

hayri_inonu

 

t.akbal_sualp

 

songul_oden

 

SİYAD Ödülleri:

En İyi Film: Ana Yurdu

En İyi Yabancı Film: Carol

En İyi İlk Film: Toz Bezi

En İyi Yönetmen: Senem Tüzen / Ana Yurdu

En İyi Erkek Oyuncu: Menderes Samancılar

En İyi Kadın Oyuncu: Esra Bezen Bilgin

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Musab Ekici

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Kübra Kip

En İyi Senaryo: Ana Yurdu

En İyi Müzik: Bajar / Babamın Kanatları

En İyi Sanat Yönetimi: Kalandar Soğuğu-Olgun Kara

En İyi Kurgu: Adam Isenberg, Yorgos Mavropsaridis / Ana Yurdu

En İyi Görüntü Yönetimi: Cevahir Şahin, Kürşat Üresin / Kalandar Soğuğu

En İyi Kısa Film: Siyah Çember

En İyi Belgesel : Bağlar

Giovanni Scognamillo En İyi Fantastik Film : Kötü Kedi Şerafettin

Ahmet Uluçay En İyi İlk Film: Toz Bezi

Onur Ödülleri : Metin Kaya ve Arzu Okay


facebook

reset