sinemafilm.net78. VENEDİK ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ BAŞLADI

Corona virüs pandemisi nedeniyle ertelenen Venedik Film Festivali, gösterişli bir törenle kapılarını açtı. Kırmızı halıda daha çok ilgi çeken ise yeni sevgilisi Andre Lemmers ile boy gösteren Adriana Lima oldu. Corono virüs önlemleri kapsamında 78'inci Venedik Film Festivali'nin açılışında ve ilk gün konuklar üzerinde 676 Covid testi gerçekleştirildi. Festival Organizasyonu, yapılan testlerde sıfır Covid pozitif sonuç elde edildiğini söyledi.

Festival mekanlarında tüm misafirlerin aşı belgesi olması ve maske takması zorunlu tutuluyor.

İtalya'ya yurt dışından giriş yapanların da varışta Covid testinin negatif çıktığını kanıtlamaları gerekiyor.

Pandemi nedeniyle yaşanan gecikmenin acısını çıkarırcasına gösterişli bir kırmızı halı geçişiyle başlayan 78'inci Venedik Film Festivali 11 Eylül tarihine kadar sürecek. Kapanış töreninde de, büyük ödül Altın Aslan başta olmak üzere ödül kazananlar açıklanacak.

 

 

1-11 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Uluslararası Film Venedik Film Festivalinde. Oscar@ ödüllü Güney Koreli yönetmen Bong Joon-ho Jüri başkanlığını yapıyor.Venedikte ilk defa Güney Koreli bir yönetmen Jüri Başkanı olarak seçiliyor. Açılış ve kapanış gecelerine Serena Rossi ev sahipliği yapacak. Bu yıl 78.Venedik Film Festivali’nde Roberto Benigni ve Jamie Lee Curtis’e Yaşam Boyu Başarı Ödülü olarak Altın Aslan verilecek. Ayrıca festivalde Cartier Glory to the Filmmaker ödülünü usta sinemacı Ridley Scott alacak.

 

 

Festivalin açılış filmi, Yönetmenliğini Pedro Almodovar’ın Penelope Cruz’u baş rolde gördüğümüz filmi Madres oldu.

Dünya prömiyerini 78.Venedik Film Festivali’nde yapacak filmlerin arasında Denis Villeneuve’nin Dune, Maggie Gyllenhaal’ın The Lost Daughter ve Ridley Scott'ın The Last Duel filmleri bulunuyor.


facebook

reset