sinemafilm.netsadri_alisik_odullerizihni_goktaykerem_alisik24_sadri_alisik_odulleri24_sadri_alisik_odulleri24. SADRİ ALIŞIK Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri, Sahiplerini Buldu.

Türkiye’de tiyatro-sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece oyuncu ödülleri veren tek organizasyon olan “Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri” nin 24. sü gerçekleşti…

 

sadri_alisik_odul_kazananlar

 

Sunuculuğunu Yekta Kopan’ın yaptığı törende, Attila İlhan tarafından yazılan ve 1983 yılında yayınlanan “Kartallar Yüksek Uçar” dizisinde Sadri Alışık’la başrolü paylaşan Selda Alkor, piyano eşliğinde “Kimseye Etmem Şikayet” adlı şarkıyı söyledi… Sadri Alışık Oyuncu Ödüllerinin 24.sü bu yıl Anadolu Efes, HDI Sigorta ve Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla, MKM Attila İlhan Salonu’nda gerçekleşti.

KEREM ALIŞIK:…

Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Özel Ödülü’nü Nesrin Kazankaya’ya veren Kerem Alışık, “24. Sadri Alışık oyuncu ödüllerinde çeyrek asıra bir adım kala yine Attila İlhan Salonu’nda meslektaşlarımla aynı heyecanları, aynı halleri paylaşmaktan kıvanç duyuyorum. Bu sene bir yaş daha eskidik. Yanlış anlaşılmasın, eskimek güzel eksilmedikçe ama maalesef eksiliyoruz. Dün bu koltuklarda bizimle oturan pek çok değerimiz, bugün bu soğuk dijital görüntülerden bizlere gülümsüyor. Nefesimizi tutar gibi tutuyoruz o sıcak gülüşlerini içimizde… Bu törenler, bu hatırlamalar aslında bir nevi bir kavuşma oluyor. İşte Sadri Alışık ve Çolpan İlhan’da bu değerlerden. Onların da gidecek yerleri yok, gittikleri de yok. Onlar hep geliyorlar. Aklımıza geliyorlar, kalbimize geliyorlar, kalbimizin üstünde oturuyorlar. Onlar bizim sol yanımız, soluğumuz, sonsuzluğumuz. Bazı eskiler eskimiyor işte. Sadri Alışık’ın da ve Çolpan İlhan’ın da felsefeleri, duruşları var, aşkları, şiirleri, kavgaları, mücadeleleri var, bıraktıkları var, eserleri var. Hep aklımızda hep hatıralarımızda. Hani İranlı şair Füruğ diyor ya, “Kuş ölür… Sen uçuşu hatırla…” Onları hatırlamamak mümkün değil. Onlar bizim kalbimizde, binlerce kanat çırpan kuştan bir tanesi. Teşekkür ediyoruz onlara, iyi ki varlar, iyi ki sanata bu değeri kattılar. İyi ki yol gösterdiler. Al ışıktan bir yol aydınlattılar bizler için. Yolcu yanılır ama yol yanılmaz. Müteşekkiriz onlara…”

 

zihni_goktay

 

SELDA ALKOR ŞARKI PERFORMANSIYLA BEĞENİ TOPLADI…

Gece de “Kimseye Etmem Şikayet” adlı şarkıyı piyano eşliğinde seslendiren Selda Alkor, “Ruhun şad olsun Sadri Abi. Keşke sen de, Çolpan da burda olsaydınız, beraber söyleseydik bu şarkıyı”dedi…

ZİHNİ GÖKTAY – TİYATRO ONUR ÖDÜLÜ “Her yeni doğan çocuk, Tanrı’nın insanlardan umudunu kesmediğinin bir kanıtıdır. Tiyatro devam edecektir”

KIVANÇ TATLITUĞ – KOMEDİ DALINDA YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU – “ORGANİZE İŞLER 2 SAZAN SARMALI”… Ödülünü lise arkadaşı oyuncu Naz Elmas’ın anons ettiği Kıvanç Tatlıtuğ, “Sadri Alışık gibi bir efsaneyle ismimim aynı cümlede geçiyor olması bile benim için büyük bir şereftir. Jüri üyelerine, bu ödülü almama vesile olan Yılmaz Erdoğan’a, kamera önü ve arkası tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sevgili eşime de her daim bana destek olduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

ENGİN AKYÜREK – SİNEMA DALINDA AYHAN IŞIK ÖZEL ÖDÜLÜ “Sadri Alışık gibi bir ustanın adının geçtiği bir ödül töreninde, Ayhan Işık gibi unutulmaz bir oyuncunun adına verilen bu ödülü almaktan büyük onur duyuyorum. Herkese teşekkür ederim. İnşallah ben de onlar gibi bir şeyler bırakabilirim.”

LEVENT ÜLGEN – TİYATRO DALINDA YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU “Ödüller insanlara şevk veriyor. Sadri Bey’le hiç karşılaşma fırsatım olmadı ama Çolpan İlhan’la Sadri Alışık Tiyatrosu’nun bir oyununun provasında tanışmıştım. Bizi izlemişti ve biz o gün provada berbattık. Çok utanmıştım. Bu ödül sayesinde Çolpan İlhan umarım beni biraz bağışlar…”

DEVRİM YAKUT – TİYATRO DALINDA YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU “İster sinema, ister tiyatro olsun bizim işimizde kötüye yer yok. İyiliğin tohumlarını ekmek bizim işimiz. Bundan 12 yıl önce de bu ödüle layık görülmüştüm. O zamanlar tiyatro seyircisi yok diye hayıflanıyorduk. Şimdi ise tiyatrolar dolup taşıyor. BKM’ye, oyunumuzu yazan ve birlikte sahneyi paylaştığım Bihter Dinçel’e, seyirciye, eşime ve kardeşlerime çok teşekkür ediyorum”

MURAT CEMCİR – SİNEMA DALINDA YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU “Kıyafetimden dolayı kusura bakmayın. Havaalanından geliyorum. Drama dalında ödül aldığım için ayrıca çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum”

 

kerem_alisik

 

2018-2019 SADRİ ALIŞIK SİNEMA ÖDÜLLERİ KAZANANLAR

SİNEMA

Dram:

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Damla Sönmez "Sibel"

Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Muhammet Uzuner "Halef"

Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Serdar Orçin "Borç"

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Bennu Yıldırımlar "Ahlat Ağacı"

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Murat Cemcir "Ahlat Ağacı"

Komedi:

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Tuğçe Altuğ "Kelebekler"

Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Kıvanç Tatlıtuğ "Organize İşler 2 Sazan Sarmalı"

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu:Gonca Vuslateri "Düğüm Salonu"

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Cengiz Bozkurt "Ailecek Şaşkınız"

Ayhan Işık Özel Ödülü: Engin Akyürek

Ekrem Bora Yılın En İyi Çıkış Yapan Oyuncu Ödülü: Şahin Kendirci "Müslüm"

Seçici Kurul Özel Ödülü: Ayşen Gruda

Onur Ödülü: HALİL ERGÜN-KAYHAN YILDIZOĞLU-SÜLEYMAN TURAN

TİYATRO

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu:Funda Eryiğit "Fotoğraf 51 " Craft Tiyatro

Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu:Deniz Karaoğlu "Kader Can " BAM İstanbul

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu:Nilperi Şahinkaya "Kalp" Craft Tiyatro

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Öner Erkan "Ivanov" DASDAS

KOMEDİ, KARA KOMEDİ, MÜZİKLİ OYUN DALINDA :

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Devrim Yakut "Manik Atak " BKM

Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu:Levent Ülgen "Halktan Biri / Travis Pine " Komedia Türk

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Ceren Taşçı "Yalnızlar Kulübü " B planı / Toy

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Cem Zeynel Kılıç "80 Günde Devr-i Alem " İstanbul Devlet Tiyatrosu

Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü: Nesrin Kazankaya

Onur Ödülü: Zihni Göktay

Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü:Emir Özden "Süper İyi Günler " TiyatroKare

Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü:Uğur Kanbay "Eylül" Sıfır Pozitif

Seçici Kurul Özel Ödülü: Çiğdem Aygün - Deniz Danışoğlu - Ebru Terzi - Esra Balaban - Ezgi Erdilek - Gamze Cankara - Merve Şeyma Zengin - Refiye Genç - Sena Başdoğan - Tuğçe Aksum "Bir Peri Masalı Radyum Kızları" oyununun Radyum Kızları; İstanbul Devlet Tiyatrosu

Anadolu Efes Özel Ödülü: Tiyatro Hemhâl "Hizmetçiler"

HDİ Sigorta Özel Ödülü: Asmalı Sahne

 

s_alisik_odulleri

 


facebook

reset