sinemafilm.netSinemafilm.netsinemafilm.netsinemafilm.net

facebook twitter_button you_tube_button

'SİNEMAFİLM' SİNEMA ATÖLYESİ

 

AMAÇLARIMIZ:

Katılımcıların taleplerine uygun olarak uygulamayla iç içe geçmiş bir programı deneyimli eğitmenler aracılığıyla gerçekleştirmek, katılımcıların bilgi ve beceri kazanmalarını ve ilgili alanda çalışma yapabilecek bir deneyime sahip olmalarını sağlamak.

UYGULAMA OLANAKLARIMIZ

- 50 kW açık ağızlı; (open face) ve mercekli (fresnel) ışık kaynakları ve aksesuarları

- Bilgisayar ortamında (non-linear) kurgu,

- Sayısal (digital) video kamera, 8-16 mm film kameraları

- İzleme için görsel olanaklar

- Dersleri destekleyen film arşivi

SinemaFilm Atölyesinin Yıllık uygulama programları ve dönemleriyle ders tanımlamaları aşağıda belirtilmiştir:

 

ÖNEMLİ DUYURU

Ocak 2023 itibariyle bazı mihraklar tarafından adımız kullanılarak 'Oyuncu Seçmeleri' için Sosyal Medya üzerinden yüksek miktarda para toplanmaya çalışıldığını öğrenmiş bulunuyoruz. SinemaFilm olarak gerek YouTube kanallarında, gerekse başka kanallarda eğitim amaçlı girişimler bulunduğu için, 'Atölye Programı' düzenlenmemekte ve hiçbir biçimde para talep edilerek 'Oyuncu Seçmesi' ya da benzeri yöntemlerle 'Cast' çalışması yapılmamaktadır. Bu sayfada gösterilen program çalışma şablonumuz olup, talep halinde her mekanda ya da kendi merkezimizde düzenleme yapmaya hazır durumdayız.

Yeni medya olgusunun günümüzde farklı ivme kazanması ve Lisans ve Lisans Üstü Eğitimler hariç olmak üzere klasik kuramsal eğitimin yerini, YouTube dan derlemelere bırakması, dijital çağın kaçınılmaz bir sonucudur. Çok yakın bir gelecekte her koşulda çekim yapan çok yetenekli ve kolay taşınabilir ekipmanlarla çekilen filmler daha da öne çıkacaktır. Ancak ekipman nasıl olursa olsun, film yapmak bir ekip işidir ve sanatsal kaygılara, mesleki ve sektörel birikime ve belli düzeyde kurama dayanması zorunludur. Temel amacımız, Sinema sanatına tutkun bir akademisyen olarak yaşamını tamamlayan, bizi Sansür Kurulu üyesi bir bürokrat olarak, görev için kendisine ayrılan localarda küçük yaşlarda bu sanatla tanıştıran ve daha sonraki dönemlerde kendisini Sinema sanatına adayan aile büyüğümüz Sn. Prof. Dr. Alim Şerif Onaran'ın rehberliğinde belirlenmiş çizgimizle Yedinci Sanata dair çalışmalarımıza, Ticari Amaç gütmeyerek devam etmekteyiz.

 

Takipçilerimizin bu konuda dikkatli davranmalarını ve adımız kullanılarak yapılacak ayıplı işlemlere katılmamaları konusunda uyarıda bulunmayı görev sayıyoruz. Bu konuda kanuni girişimler için hukuki çalışmalarımız bulunmaktadır. Kamuoyu bilgisine sunarız.

SİNEMA-TV TEMEL ATÖLYE PROGRAMI:

Süresi: 2 Ay (60 Gün),

Toplam Saat: 48 Saat

ATÖLYE DÖNEMLERİ:

Ocak/Şubat

Mart/Nisan

Mayıs/Haziran

DERS PROGRAMLARI:

- Kamera, Işık ve Ses (haftada 2 saat)

- Senaryo ve Yönetmenlik (haftada 2 saat)

- Kurgu ve Yapım (haftada 2 saat)

Haftalık Toplam Ders Saati: 6 saat

Temel Atölye Toplam Ders Saati: 48 saat

 

DERS PROGRAMLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA:

Dersler hafta içinde iki günde tamamlanmaktadır. Çarşamba ve Perşembe günleri gerçekleştirilecek atölye çalıŞmasında uygulamalar 18.00-20.00 ile 18.00-22.00 arasInda gerçekleştirilecektir. Detaylar hakkInda aşağıdaki irtibat telefonlarından bilgi alabilirsiniz.

(0216) 939 30 22

(0546) 269 97 62

reset