sinemafilm.net

 

2018 İngiliz Akademi 'BAFTA' Ödülleri Sahiplerini Buldu.

Bu yıl dağıtılan BAFTA ödüllerinde, THE SHAPE OF WATER filmiyle Guillermo del Toro en İyi Yönetmen Ödülünü alırken, vahşi bir cinayete kurban giden kızının akibetini farklı bir yöntemle araştırmaya çalışan annenin öyküsüne odaklanırken Amerikan toplumuna egemen hale gelen şiddeti beyaz perdede irdeleyen THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI (Missouri Ebbing Dışındaki Üç Bilbord) en iyi film ödülüne layık görüldü. Filmin kadın oyuncusu Francis Mc Dormand en iyi kadın oyuncu ödülü alırken, THE SHAPE OF WATER filmiyle Guillermo del Toro en iyi yönetmen ödülüne layık görüldü.

Bu yıl dağıtılan İngiliz Akademi ödülleri'nde, Park Chan-Wook'un THE HANDMAIDEN filmi, yabancı dilde film ödülünün sahibi oldu.

 


Ödüller

Yaşam Boyu Başarı ödülü

SIR RIDLEY SCOTT

Sinemaya İngiliz Üstün Katkı Ödülü

NATIONAL FILM AND TELEVISION SCHOOL (NFTS)

En İyi Film

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI Graham Broadbent, Pete Czernin, Martin McDonagh

En İyi İngiliz Filmi

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI Martin McDonagh, Graham Broadbent, Pete Czernin

En İyi İlk - İngiliz Yazar, Yönetmen ya da Prodüktör

I AM NOT A WITCH Rungano Nyoni (Yazar/Yönetmen), Emily Morgan (Yapımcı)

Yabancı Dilde Film

THE HANDMAIDEN Park Chan-wook, Syd Lim

Belgesel

I AM NOT YOUR NEGRO Raoul Peck

Animasyon

COCO Lee Unkrich, Darla K. Anderson

Yönetmen

THE SHAPE OF WATER Guillermo del Toro

Orijinal Senaryo

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI Martin McDonagh

Uyarlama Senaryo

CALL ME BY YOUR NAME James Ivory

En İyi Erkek Oyuncu

GARY OLDMAN Darkest Hour

En İyi Kadın Oyuncu

FRANCES McDORMAND Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Yardımcı Erkek Oyuncu

SAM ROCKWELL Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Yardımcı Kadın Oyuncu

ALLISON JANNEY I, Tonya

Orijinal Müzik

THE SHAPE OF WATER Alexandre Desplat

Sinematografi

BLADE RUNNER 2049 Roger Deakins

Kurgu

BABY DRIVER Jonathan Amos, Paul Machliss

Prodüksiyon Tasarımı

THE SHAPE OF WATER Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau

Kostüm Tasarımı

PHANTOM THREAD Mark Bridges

Makyaj & Saç Tasarımı

DARKEST HOUR David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji

Ses

DUNKIRK Alex Gibson, Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten

Özel Görsel Efektler

BLADE RUNNER 2049 Richard R. Hoover, Paul Lambert, Gerd Nefzer, John Nelson

İngiliz Kısa Animasyon

POLES APART Paloma Baeza, Ser En Low

İngiliz Kısa Film

COWBOY DAVE Colin O’Toole, Jonas Mortensen

Yükselen Yıldız Ödülü (Halk Oyuyla)

DANIEL KALUUYA


facebook

reset